23-28.02.2024, Mukaczewo (Ukraina)

Konferencja 5 Kluczy i kolejne warsztaty na Ukrainie

W dniach 23-28 lutego w Pawszynie pod Mukaczewem na Zakarpaciu mieliśmy okazję poprowadzić Konferencję 5 Kluczy oraz warsztaty poświęcone modlitwie uwolnienia, będące kontynuacją projektu, który rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku, realizowanego przez Przymierze Domów Miłosierdzia w Polsce na zaproszenie Biskupa Mikołaja Łuczoka OP. Oba wydarzenia łącznie zgromadziły ponad 70 uczestników – świeckich liderów oraz księży i osób konsekrowanych.

Ogromną radością było dla nas włączenie do tej misji Mazowieckiego Oddziału Fundacji Mocnych w Duchu, która użyczyła nam swojego busa, oraz przyjaciół ze wspólnoty Rieka Zivota ze Słowacji, którzy przyjechali, by podzielić się swoim doświadczeniem posługi uwolnieni według modelu 5 kluczy.

Jesteśmy ogromnie wdzieczni Bogu za to, że pozwolił nam być świadkami Jego potężnego działania w swoim Kościele i oglądać cuda Jego łaski.

18.11.2023, Warszawa

Spotkanie Przymierza Domów Miłosierdzia w Polsce

W dniu 18 listopada 2023 r. w sali kurialnej diecezji warszawsko-praskiej odbyło się czwarte już spotkanie Przymierza Domów Miłosierdzia w Polsce “Serce Ojca”. Zgromadziło ono przedstawicieli Domów Miłosierdzia z całej Polski i było czasem wspólnego dziękczynienia Bogu za to dzieło, w którym pozwolił nam uczestniczyć. Szczególne słowo pozdrowienia i zachęty skierowali do nas Neal i Janet.

Mieliśmy okazję podczas tego spotkania powitać w naszym gronie nowe Domy Miłosierdzia, które dołączyły do Przymierza od naszego ostatniego spotkania w 2021 r. i otoczyć każdy z nich serdeczną modlitwą błogosławieństwa. Był to również uroczysty moment złożenia Bogu w darze naszych zobowiązań, jakie podejmujemy będąc częścią Przymierza, a także dzielenia się świadectwem tego, jak modlitwa uwolnienia i posługa w Domach Miłosierdzia dotyka nas samych i przemienia nasze własne życie.

28.09-1.10.2023, Dubaj (ZEA)

Konferencja 5 Kluczy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

W ostatnim tygodniu września 2023 r.  odbyła się pierwsza Konferencja 5 Kluczy (Unbound Conference) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zorganizowana przez Jesus Youth UAE. Zgromadziła ona ponad 450 uczestników z kilku krajów – m.in. ZEA, Indii (Kerala), Kataru, Arabii Saudyjskiej, a wykładowcami byli: Matt Lozano (Heart of the Father Ministries, USA), Małgorzata Wójcik (Przymierze Domów Miłosierdzia w Polsce), oraz Joseph i Celine Thomas z Indii (Kerala). 

Oprócz wykładów, które odbywały się równolegle w jęz. angielskim i malajalam, mieliśmy okazję posłużyć modlitwą uwolnienia wg modelu 5 kluczy około 200 osobom! Było to możliwe dzięki zespołowi z Kerali, który został po Konferencji na kolejne cztery dni, by modlić się za uczestników.

18-20.09.2023, Mukaczewo (Ukraina)

Warsztaty 5 Kluczy na Ukrainie

W dniach 18-20.09.2023 r. na zaproszenie Biskupa Mikołaja Łuczoka OP pojechaliśmy dzielić się naszym doświadczeniem posługi w Domach Miłosierdzia w ramach Warsztatów 5 Kluczy dla ponad 50 uczestników – księży i sióstr zakonnych z Diecezji Mukaczewskiej. Warsztaty odbyły się w pięknym, nowo otwartym domu rekolekcyjnym przy klasztorze sióstr św. Józefa od św. Marka.

W skład naszego zespołu weszli przedstawiciele czterech Domów Miłosierdzia: Marysia Kwiatkowska (DM Warszawa-Białołęka), Małgosia Wójcik (DM Józefów), Jacek Kujaszewski (DM Warszawa-Mokotów) oraz Jacek Nakonieczny (DM Kluczbork).

Zostaliśmy przyjęci z ogromną serdecznością i otwartością, w sumie mieliśmy okazję poprowadzić blisko 40 modlitw, a uczestnicy już pytają swojego Biskupa, kiedy planuje kolejne warsztaty!