18-20.09.2023, Mukaczewo

Warsztaty 5 Kluczy na Ukrainie

W dniach 18-20.09.2023 r. na zaproszenie Biskupa Mikołaja Łuczoka OP pojechaliśmy dzielić się naszym doświadczeniem posługi w Domach Miłosierdzia w ramach Warsztatów 5 Kluczy dla ponad 50 uczestników – księży i sióstr zakonnych z Diecezji Mukaczewskiej. Warsztaty odbyły się w pięknym, nowo otwartym domu rekolekcyjnym przy klasztorze sióstr św. Józefa od św. Marka.

W skład naszego zespołu weszli przedstawiciele czterech Domów Miłosierdzia: Marysia Kwiatkowska (DM Warszawa-Białołęka), Małgosia Wójcik (DM Józefów), Jacek Kujaszewski (DM Warszawa-Mokotów) oraz Jacek Nakonieczny (DM Kluczbork).

Zostaliśmy przyjęci z ogromną serdecznością i otwartością, w sumie mieliśmy okazję poprowadzić blisko 40 modlitw, a uczestnicy już pytają swojego Biskupa, kiedy planuje kolejne warsztaty!

Był to nade wszystko czas działania Bożej łaski – Pan sam przychodził, by mówić do serc swoich dzieci w mocy Ducha Świętego, a my byliśmy świadkami Jego mocy, gdy wyprowadzał na wolność więźniów i leczył rany złamanych serc tak, jak to może zrobić tylko On, najlepszy Ojciec. Poniżej zamieszczamy świadectwo jednej z uczestniczek.

Mamy gorącą nadzieję, że jeszcze nie raz dane nam będzie wrócić na Zakarpacie, a później być może także w inne części Ukrainy, by dzięki współpracy między Przymierzem Domów Miłosierdzia w Polsce a Diecezją Mukaczewską rozpocząć budowanie siostrzanego Przymierza Domów Miłosierdzia na Ukrainie.

AMDG

Świadectwo

Jak stałam się wolna_231015_135123_1
Jak stałam się wolna_231015_135123_21