2.6. Co zrobić, żeby móc posługiwać modlitwą 5 kluczy?

Osoby, które chcą służyć modlitwą uwolnienia, powinny przejść odpowiednie przygotowanie, np. w formie Kursu 5 Kluczy prowadzonego przez Przymierze Domów Miłosierdzia w Polsce. Jest on przeznaczony dla osób posiadających już doświadczenie posługi modlitwą wstawienniczą, które pragną nauczyć się posługi modlitwą uwolnienia wg modelu 5 kluczy.

Zgodnie z wytycznymi Komisji Doktrynalnej Międzynarodowych Służb Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, „[d]ecyzji o podjęciu posługi uwolnienia nie należy podejmować samodzielnie, ale jedynie za radą mądrych duchowych doradców oraz osób sprawujących władzę.” (ICRRS 2018, s. 109). Dlatego do udziału w Kursie 5 Kluczy wymagana jest rekomendacja lidera oraz kapłana odpowiedzialnego za wspólnotę, do której należy uczestnik.

Kurs obejmuje wspólne spotkania formacyjne, które odbywają się w jednym z Domów Miłosierdzia w Polsce, oraz udział w sesjach modlitwy w charakterze wstawiennika / prowadzącego. Jest to formacja indywidualna: na czas Kursu każdy uczestnik otrzymuje swojego opiekuna – doświadczonego posługującego, który służy pomocą, odpowiada na pytania i towarzyszy w trakcie modlitw, a następnie rekomenduje uczestnika do posługi jako prowadzącego lub wstawiennika.

W ramach przygotowania do posługi należy także przeczytać pierwszą i drugą część książki Modlitwa uwolnienia oraz Podręcznik dla posługujących. Modlitwa uwolnienia autorstwa Neala Lozano, a także zapoznać się z wytycznymi Komisji Doktrynalnej ICCRS zawartymi w książce Posługa uwalniania.

Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w Kursie 5 Kluczy, napisz do nas.

Bibliografia:

  1. Neal Lozano, Modlitwa uwolnienia cz. 1, Wydawnictwo Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym, Łódź 2009
  2. Neal i Matthew Lozano, Modlitwa uwolnienia cz. 4 – Podręcznik dla posługujących, Wydawnictwo Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym, Łódź 2014
  3. Komisja Doktrynalna ICCRS, Posługa uwalniania, Wyd. Bernardinum, Pelplin 2018
  4. Materiały formacyjne Przymierza Domów Miłosierdzia w Polsce